• Головна
  • Повідомлення
  • Новини
  • 64 Всесвітній газетний конгрес очима українських редакторів

64 Всесвітній газетний конгрес очима українських редакторів

 


Сергій Нагорнов, «Чернігівська Медіа Група», виконавчий директор департаменту преси, редактор газети «Объявления по средам»Серед доповідачів, яких хотілося б особливо відзначити - Клер Бунстру, со-засновника та директора з розвитку компанії Layer, Нідерланди. Багато учасників Конгресу говорили, мовляв, контент один і ловити нашого читача потрібно на зручних йому платформах: принт, web, smartphone, планшет. Але Бунстра продемонструвала етос допомогою продукту компанії Layer, який перетворював звичайний глянцевий журнал в електронний гід з галереями фотографій, посиланнями на інтернет-магазини, відеопрезентації. Паперові сторінки, які потрібно розглядати з допомогою смартфона, на очах набували діджитал-складову, змушуючи читача більше часу витрачати на розглядання принт-версії. Це той рідкісний випадок, коли читачі, які отримали в руки смартфон, знову повертаються до друкованого варіанту і їм знову цікаво перегортувати його. За словами Клер, програму для обробки сторінок своїх видань уже придбало 8000 редакцій по всьому світу. Якщо чесно, хотілося б бути в першій сотні видань, які реалізують щось подібне в Україні. Наше видання Boom! якраз з тих, яким цей додаток не завадило б.


Відзначу також виступ Флоріана Бауера, засновника компанії Vocatus AG з Німеччини, який говорив про прагматичних речах, зокрема ціноутворенні. У ході Конгресу не раз звучала думка, що споживач ментально готовий платити за контент в інтернеті, але побудувати бізнес-модель, яка оптимально влаштує і споживача, і видавця на практиці виявляється непросто. Мені дуже сподобався приклад з ціноутворенням на підписку (друкованої версії і цифровий).


Vocatus AG консультувала одне видання, яке визначалося з ціноутворенням і проводило опитування переваг серед передплатників, пропонуючи варіанти з друкованою версією і без неї, і ось які результати вони отримали:
 

 

Ціна

Вибір читачів

цифровая підписка

$59

16%

друкована версія

$125

0%

друкована версія + цифровая підписка

$125

84%


З результатів видно, що варіант з друкованою версією за 125 $ можна прибирати, адже його ніхто все одно не вибрав, але коли ця пропозиція була прибрана, то результати опитування кардинально змінилися:
 

 

Ціна

Вибір читачів

цифровая підписка

$59

68%

друкована версія + цифровая підписка

$125

32%

 

З 84% читачів, які були готові заплатити $ 125, залишилося всього лише 32%, решта перекочували в цифрову підписку за $ 59. Приклад наочно показує, що споживачам потрібно показувати варіант з «шарою».
 
На основі цього прикладу я запропонував в нашому відділі передплати разом з друкованою версією класифайд «Объявления по средам» додатково на електронну пошту передплатника висилати хоча б файл з оголошеннями (електронної версії газети у нас немає), а протягом найближчого часу розробити web-версію поточного номеру. Агентства нерухомості зацікавилися відразу, тому що для них критична доставка до 12.00.
 
Ну і звичайно не можна не відзначити глобальний звіт з інновацій в газетній індустрії у викладі Хуана Сеньйора, Innovation Media Consulting Group, Великобританія. Важко уявити, що все це можна реалізувати протягом одного людського життя, але я точно зрозумів, що на мій вік вистачить і ховати газетну медіаіндустрії, ой як рано. Мені особисто цей звіт дав дуже багато позитиву з приводу майбутнього газет.
 
Приїхавши додому, захотілося відразу хоч щось впровадити з почутого на конгресі. Вирішив, що почну з інфографіки. Ми готували оглядову статтю про ринок нерухомості в Чернігові, до якої підготували звичайну таблицю з цінами на квартири в різних районах міста в залежності від кількості кімнат. Якось так вона виглядала:

 

Вартість житла

 

Вторичка:   Шерстянка       Рокосовського           Центр

1-кімн. кв.    от 20 000           от 25 000             от 28 000

2-кімн. кв.    от 25 000           от 31 000             от 36 000

3-кімн. кв.    от 30 000           от 40 000             от 50 000

4-кімн. кв.    от 32 000           от 43 000             от 55 000


Але після конгресу мені захотілося інфографіки. У підсумку 3 години зусиль дизайнера перетворюють сумовиту таблицю в яскраву інформативну діаграму:
Можливо, це не найкращий приклад, і в таблиці залишити було б краще, але вже дуже руки свербіли. У підсумку ще зробили інфографіку і за іншими даними.
Леся Ганжа, Редакторский портал